13 věcí, které zpomalují cestu k úspěchu

13 věcí, které zpomalují cestu k úspěchu - Lenka Benešová

Zjistěte, jestli také neděláte těchto 13 věcí, které vás mohou brzdit od úspěchu a šťastného života.

1) Pohodlnost

Je v pořádku být pohodlný, ale potom se člověk nesmí divit, že není tak úspěšný, jak by mohl být. Pokud chcete v životě dokázat velké věci, odložte pohodlnost stranou a inspirujte se úspěšnými lidmi, kteří jdou houževnatě za svými cíli.

2) Nárokování si

Jedna z nejčastějších příčin neúspěchu, je tendence dělat si nároky a předstírat, že nám něco patří, nebo že si něco zasloužíme. Ve skutečnosti je pouze na nás, jak využijeme příležitostí, které máme zrovna k dispozici.

3) Strach

Máte strach z toho, že budete vypadat hloupě před ostatními, když řeknete, co si opravdu myslíte? Máte strach, co o vás budou říkat vaši přátelé?

Nikdo vás nemůže přinutit, abyste se svého strachu vzdali. Představte si však tu vnitřní svobodu, kterou můžete získat, když si přestanete ze všechno dělat těžkou hlavu.

4) Negativita

Možná si toho nevšímáte, ale lidé, se kterými jste denně ve společnosti, z vás mohou vysávat životní elán a energii. Zbavte se jich co nejdříve. Vy sami víte, o kom právě teď čtete. Naopak se obklopte lidmi, které obdivujete a chcete být jako oni.

5) Nerozhodnost

Příliš nepřemýšlejte o tom, co byste MOHLI nebo MĚLI dělat. Prostě to udělejte nebo to místo vás udělá někdo jiný. Vy pak můžete přijít o cennou příležitost, která byla původně připravená pro vás. Buďte tvůrcem svých příležitostí a vždy se rozhodněte pro to nejlepší pro vás.

6) Žádné cíle

Vezměte si do ruky svůj seznam cílů a přečtěte si ho. Že žádný nemáte? Tak na nic nečekejte a hned to napravte! Sepište si 10 cílů, které chcete mít hotové tento měsíc, 10 cílů pro tento rok a 10 cílů pro následujících 5 let.

Tím přestanete být součástí většiny lidí, která si myslí, že někdo, někde, někdy zařídí, aby se zázračně vyplnilo přání, které vlastně ani sami neznají.

13 věcí, které zpomalují cestu k úspěchu - Lenka Benešová

Buďte úspěšní podle svých představ

7) Za to můžou “Oni”

Neexistuje žádná tajná skupina nadpřirozených bytostí, která kontroluje vaši míru úspěchu. Tím jediným, kdo určuje, jak moc budete úspěšní, jste vy sami.

Můžete si vybrat, jestli tam půjdete, jestli to budete dělat, jestli to řeknete nebo jestli ho/jí oslovíte… Záleží jen na vás, jak pevně chytíte svůj život do vlastních rukou.

8) Žádný “X” faktor

“Nejste dost krásní. Vlastně ani dost chytří. A už vůbec s vámi není sranda.” Vy tomu vážně věříte? Jestli ano, tak vám prozradím jedno malé tajemství.

Nezáleží na tom, co si myslí ostatní, ale jak se vnímáte sami sebe. Že nejste dost chytří je pravda jen do té doby, než tomu přestanete věřit.

9) Plýtvání časem

Existují jen dva druhy aktivit, které děláte během dne. První jsou aktivity, které vedou k vašim cílům. Pokud většina vašich činností spadá to této kategorie, pak máte vyhráno.

Asi jste uhodli, které aktivity spadají do druhé skupiny. Zeptejte se sami sebe. Kterou z neproduktivních činností přestanete dělat už dnes? A co budete dělat místo toho?

10) Sociální fatamorgana

Trávíte hodiny na sociálních sítích? Potom pokračujte, pokud je váš životní cíl získat co nejvíce lajků a sdílení. Pokud máte jiné cíle, tak se věnujte jim a přestaňte ztrácet čas tam, kde to není třeba. Raději sbírejte cíle a zážitky.

11) Přemýšlení v malém

Sníte slona? Že ne? Průměrný Čech sní za rok 79 kg masa. Průměrný slon váží 5 tun a asi 30% (1500 kg) z celkové váhy tvoří maso.

To znamená, průměrného slona sníte za 19 let. A stejné je to i s vyděláním milionu, vystudováním školy, spokojeným partnerským vztahem a čímkoli jiným.

Klíčové je, abyste udělali každý den kousek. Slona byste za den nesnědli, ale za 19 let ano, pokud budete postupovat pravidelně. Milion asi zítra nevyděláte, ale když každý den uděláte jeden krok, tak za nějaký čas pravděpodobně uspějete.

12) Pouhé snění

Zamyslete se. Ve skutečnosti možná jen o úspěchu rádi sníte a přemýšlíte. Úspěch totiž s sebou přináší závist a vystaví vás kritice od neúspěšných lidí.

Pocit strachu má na svědomí váš mozek, který vás jen chrání před nepříjemnými situacemi a změnami. Proto vám “vnucuje” tyto myšlenky. Řekněte mu, aby s tím přestal, protože štěstí a spokojenost stojí za to.

13) Nízká sebedůvěra

Vydržte a nepodléhejte přesvědčení společnosti, že existuje jen několik vyvolených jedinců, mezi které nepatříte. Všichni můžeme být úspěšní.

Vtip je totiž v tom, že pro každého znamená úspěch úplně něco jiného. Pro studenta je úspěch, když vystuduje. Pro maminku je úspěch, když vychová šťastné a sebevědomé dítě. Pro sportovce je úspěch, když překoná svůj osobní rekord.

A pro mě je úspěch, když čtete tenhle článek a něco ve svém životě začnete dělat jinak :) Věřte si a buďte úspěšní.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.