3 kroky, jak zlepšit vztah k sobě

3 kroky, jak zlepšit vztah k sobě - Lenka Benešová

Určitě víte, že od kvality vztahu k sobě se odvíjí kvalita vztahů ve vašem životě. Ať už se jedná o rodiče, partnery, děti nebo kolegy, se kterými sdílíme svůj život, vztah s nimi je pouze odrazem toho, jak si vážíme sami sebe.

1) Pravidelně si dopřávejte čas na sebe

Alespoň jednou za týden si dopřejte chvíli, kdy nemusíte dělat vůbec nic. Relaxujte, naložte se do vany nebo se podívejte na svůj oblíbený film. Zastavte se v tom věčném honění a zkuste jednoduše vypnout. Při tom vás mohou napadnout takové myšlenky a nápady, které vám změní život.

2) Rozvíjejte své silné stránky

Co vás baví dělat? V čem jste opravdu dobří? Rozvíjejte svůj talent a inspirujte se od těch, které obdivujete. I ten nejlepší z nejlepších se ke svým schopnostem a dovednostem postupně propracoval.

Když na sobě začnete poctivě pracovat, zvýší se vám sebevědomí a budete působit sebejistě. Okolí si toho začne všímat, lidé si vás budou více vážit a stoupnete na ceně i sami pro sebe.

3) Přijímejte sami sebe takoví, jací jste

Sebepřijetí je klíčem k pozitivním změnám. Mějte rádi sami sebe a přestaňte se kritizovat. Základním bodem naplněného života je vděčnost za to, jak na tom jste právě teď. To však neznamená, že nemáte chtít něco lepšího. Buďte vděční za současnost, ale chtějte lepší život v budoucnosti.

Proč je tak důležité začít u sebe? Co vytváříte a vysíláte do světa kolem sebe, to se k vám po čase vrátí. Chovejte se proto k sobě tak, jak chcete, aby se ostatní chovali k vám. Važte si sami sebe a prožívejte vědomě radost každý den.

Věnujte se tomu, co vás opravdu baví

Na závěr přidávám inspirativní citát od Alberta Einteina:

“Každý je dokonalý, ovšem budete-li soudit rybu podle její schopnosti šplhat na stromy, prožije celý život v domnění, že je hloupá.”

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.