3 případy, kdy koučování nezabírá

3 případy, kdy koučování nezabírá - Lenka Benešová

Myslíte si, že vám kouč může vždy pomoci? Jsou případy, kdy koučování není tak efektivní jak by mohlo být. I kdyby kouč předváděl sebelepší výkony a vedl koučovací proces sebelépe, výsledek nebude uspokojivý v níže uvedených případech.

Koučování nezabírá, když…

1) Dostanete “nařízeno” od někoho jiného, ale sami koučovacím procesem projít nechcete. V tom případě z výsledků nebudete mít dobrý pocit, protože touha se rozvíjet je vnitřní rozhodnutí každého. Kdo se nechce posouvat sám od sebe, tak ani koučování nic nezmůže.

2) Víte o kouči, že je neprofesionální. Aby koučování fungovalo, je potřeba si vybírat někoho, komu věříte. Využijte možnost si nezávazně alespoň půl hodiny popovídat. Vybíráte si průvodce na několik měsíců, a proto se investice času do objevení toho pravého kouče vyplatí.

3) Nevěříte, že pro vás může být koučování přínosné. Myslíte si, že je to jen módní vlna a nemá přínosné výsledky. Ze zkušeností svých klientů je však jednoznačně vidět, že funguje, a lidem pomáhá v dosahování svých cílů.

Pokud se chcete ve svém životě posouvat systematicky a jste rozhodnuti využít moderních způsobů osobnostního rozvoje, je koučování jednou z nejúčinnějších metod.

Při výběru kouče dbejte nejen na získané profesní vzdělání a dovednosti, ale především na jeho osobnost. Už jen to, že si vyberete člověka, který je vám sympatický, dělá na vás dobrý dojem, je vám příjemný a profesně kultivovaný, má vliv na výsledek celého procesu.

Máte zkušenosti s koučinkem?

Chcete-li koučink vyzkoušet, napište mi na email info@sebekoucem.cz nebo klikněte zde.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.