3 výhody individuálního koučinku

3 výhody individuálního koučinku - Lenka Benešová

Zažili jste koučování na vlastní kůži? Pokud ano, tak víte, jak efektivní a přínosné je. Zejména individuální koučování má oproti týmovému své výhody.

1) Rozhovor do hloubky osobnosti

Partner, průvodce, podporovatel – tím vším je pro vás kouč na cestě k vašim snům. Sestavíte si akční plán, díky kterému pro vás bude snadnější postupovat vpřed každý den.

Při týmovém koučování většinou není dostatečný prostor pro všechny zúčastněné k tomu, aby si podrobně rozpracovali svoji vizi a cíle.

2) Řešíte své vlastní téma

Vaše téma se může týkat jakékoliv oblasti vašeho života. Během koučování můžete řešit, jak zlepšit vztah s partnerem, jak zařídit, aby se děti lépe učily, jak zhubnout na léto nebo jak si více důvěřovat.

Týmové koučování není pro takový účel příliš efektivní. Každý chce řešit něco jiného a je potřeba se shodnout na jednom tématu. Při individuálním koučinku je téma zcela na vás.

3) Získáte mnohem více uvědomění

Tváří v tvář s koučem si uvědomíte mnohem více možností, kterých jste si dříve nevšímali. Díky otevřeným otázkám vás napadne spoustu jedinečných myšlenek a řešení, které jsou výsledkem přínosného koučinku.

Dostáváte otázky přímo na “tělo”, které vám pomáhají rychleji se dostat k cíli.

Ať už se jedná o jakýkoliv způsob koučování, vždy je potřeba převést do praxe to, co jste si uvědomili.

Jestli jste něco skutečně pochopili, se pozná jen podle toho, zdali to ve svém životě opravdu děláte.

Pravidelně si plánujte chvilku sami pro sebe a vyhodnocujte, jestli používáte všechno, co z koučinku a osobního rozvoje znáte. Nestačí si jen přečíst článek nebo se podívat na video, je potřeba začít dělat to, co jste se naučili.

Stávejte se sami pro sebe tím nejlepším průvodcem a koučem. Uvědomujte si co je pro vás to pravé a tomu se věnujte.

Díky koučování si každý den vytvářejte takový příběh, který budete chtít vyprávět svým dětem a vnoučatům.

Pokud chcete, můžete se na koučování objednat na lenka@sebekoucem.cz nebo kliknutím zde.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.