5 důsledků, když se začnete celoživotně učit

5 důsledků, když se začnete celoživotně učit - Lenka Benešová

Celoživotní učení by mělo být součástí života každého člověka, abychom předešli psychickým a fyzickým problémům.

V současné době se každý den stále něco děje. Být součástí rozvoje vyžaduje úsilí a chuť učit se a vzdělávat po celý život.

Nejedná se přitom jen o pracovní věci a technologické vymoženosti, ale učit se být sám sebou, být komunikativnější, rozhodnější, vyrovnanější, energičtější a tím i zdravější.

Přečtěte si 5 důsledků, které nastanou, pokud se rozhodnete celoživotně vzdělávat.

1) Vyšší sebevědomí

Když dokážete zvládnout a naučit se něco nového, co vyžaduje vytrvalost a pravidelnost, získáte o sobě vyšší mínění a navýšenou sebehodnotu.

S úspěchem a překonáním něčeho neznámého zkrátka posilujete sami sebe, podobně jako v posilovně pravidelným tréninkem. Budujte své pevné sebevědomí.

2) Profesní sebejistotu

Vzdělávání v takovém oboru, který vás baví, je současně zábavou a radostí. Bonusem je, že víte a umíte víc. Stáváte se větším profesionálem.

Další výhodou je, že šikovného profesionála chce mít vedle sebe každý. Když víte, že víte, a umíte o tom dát světu vědět, tak máte jistotu stálých zakázek a klientů.

3) Odvahu dělat důležitá a zásadní rozhodnutí

Někdy je opravdu náročné ve správnou chvíli a na správném místě udělat důležité rozhodnutí, aby dlouhodobé důsledky byly pro vás co nejpřínosnější. A to chce celoživotní trénink.

Učte se mít odvahu a reagovat s vizí konečného cílového stavu. Uvidíte, že odvaha se vyplatí.

4) Rozvíjet se a být připravený na změny

Změny jsou součástí života. Nevyhne se jim opravdu nikdo. Záleží, jak změny vnímáte, a jak se s nimi umíte vypořádat. Milujte změny a těšte se, co nového se naučíte.

Celý život je škola s nepřetržitým výukovým programem. Přijměte fakt, že když už se něco jednou naučíte, hravě to zvládnete i příště.

5) Vážit si sám sebe a být zodpovědnější za celý svůj život

Učit se být plně v souladu se sebou, se svou rodinou, blízkými, se svým okolím i širší společností, je nepřetržitý proces rozvoje a růstu. Každý den máme příležitost uvědomit si hodnoty, které jsou nejdůležitější, a na nich rozvíjet své činnosti a přesvědčení.

Když víte, že důsledky svých rozhodnutí si prožijete na vlastní kůži, je přínosné dělat taková, která se vám líbí.

Rozhodně má smysl učit se být lepším člověkem, lepší matkou nebo otcem, lepším sousedem, přítelem a vytvářet takové prostředí, ve kterém se bude dařit nejen nám samým, ale i těm, které máme rádi.

Celoživotně se učte vytvářet svými životy takové hodnoty, které chcete sami prožívat.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.