Jak používat mozek, nejlepší superpočítač na světě

Jak používat mozek, nejlepší superpočítač na světě - Lenka Benešová

Co vám pomůže pro to, aby váš mozek skvěle fungoval? Jak ho udržovat ve formě?

Cesta k vašim cílům může být daleko jednodušší, pokud budete svůj mozek správně používat.

Skvělé fungování mozku navíc napomáhá k celkové spokojenosti.

  • Jezte vyváženou stravu

Bez vyrovnaného přísunu živin nemůže mozek plně fungovat. Pokud ho “nekrmíte” správně, může se stát, že začnete zapomínat, nebo se vám začne točit hlava.

  • Dopřávejte si dostatečný spánek

Když se jednu noc nevyspíte, jste rozmrzelí. Když se nevyspíte dvě noci, máte problémy se soustředěním. Několik nocí bez spánku může způsobit halucinace a celkové vyčerpání. Spěte proto alespoň 7 hodin denně, aby váš mozek fungoval, jak nejlépe dovede.

  • Aktivně mozek používejte

Stimulace mozku udržuje celkový stav člověka v dobré kondici. Pokud se aktivně používá, vznikají další nervová propojení, a to i v pokročilejším věku. Procvičujte ho hádankami, hrami, řešením problémů i vyráběním věcí. Zlepší se vám paměť i psychická pohoda.

  • Svůj mozek si chraňte

Při sportování udržujte svoji mozkovnu v bezpečí. Otřesy a pády mozku moc dobře nedělají, proto preventivně dělejte vše proto, aby byl pod plnou ochranou. Ne nadarmo se říká, že kdo má mozek, tak si ho chrání.

  • Zapamatujte si víc

Kapacita mozku je neuvěřitelně vysoká. Naučte se více pomocí vizualizací barev, tvarů, zvuků i vůní. Vnímejte všemi smysly. Vytvořte si také mnemotechnické pomůcky a především používejte k zapamatování emoce. Usnadní vám cestu k vybavování uložených informací.

Mozek je vaší pokladnicí, kam ukládáte minulé vzpomínky i budoucí vize.

Proto si o něj maximálně pečujte a využívejte ho. Je váš.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.