Pozitivní afirmace fungují, pokud jim věříte

Pozitivní afirmace fungují, pokud jim věříte - Lenka Benešová

Afirmace jsou mocným nástrojem.

Pomáhají přelstít vlastní mozek, aby věřil tomu, co chce naše srdce.

Díky afirmacím dokážeme přesvědčit sami sebe, že jsme dost dobří, chytří a krásní. A jak se říká, když na něco usilovně myslíme, tak si to dřív nebo později do svého života přitáhneme.

Jak to tedy udělat, abychom si přitahovali to, co chceme prožívat v realitě?

Existuje několik bodů, kterými bychom se měli při vytváření osobních afirmací řídit.

Afirmace…

1) Musí vzbuzovat emoce

Díky emoční vazbě se afirmace výrazně posílí. Prožívejte už dnes takové pocity, které budete zažívat, až se váš cílový stav stane skutečností. Představujte si, jaké by to bylo, kdybyste už dnes měli to, co chcete.

2) Musí být o VÁS

Afirmace by měly být pouze o vás. Každý má svoji cestu a není ve vašich silách ji měnit. Zaměřujte se jen na své potřeby a přání. Inspirovat ostatní můžete pouze svým vlastním příkladem. Formulujte svoji afirmaci v první osobě.

3) Musí být v přítomném čase

Představujte si, že cílový stav prožíváte právě teď. “Bylo by krásné, kdybych měla nádherný dům na pláži” nebude fungovat. Raději použijte “Právě se procházím po svém nádherném domě na pláži, cítím teplý větřík ve svých vlasech a jsem nevýslovně šťastná.” Pokud si afirmaci budete opakovat v budoucím čase, zůstane navždy jen budoucností.

4) Musí být formulována kladně

Používejte kladné a pozitivní výrazy, které ve vás vzbuzují příjemné emoce. Je důležité spojit vaši vysněnou představu s příjemnými pocity, aby vás při pomyšlení na svůj sen hřálo u srdce.

5) Musí být krátká a konkrétní

Krátká, aby se lépe pamatovala. Konkrétní, aby se lépe představovala. Chcete-li krásný nový dům, představujte si barvy kuchyňské linky, vůni nového nábytku, dotek jemného koberce, zpěv ptáků za oknem, smích vašich dětí, zkrátka všechny detaily, které si dokážete vybavit.

Afirmace fungují jen tehdy, pokud jim věříte. To se pozná podle toho, jaké emoce ve vás vzbuzují. Pokud si jen bezduše opakujete afirmaci, nemá to smysl a takto strávený čas můžete věnovat třeba svým blízkým.

Pokud ve vás představy vzbuzují nadšení, pak zbývá už jen vydržet. Každé ráno po probuzení a večer před spaním si s vírou řekněte svoji osobní afirmaci a představujte si svůj vysněný život. Postupně si začnete všímat pozitivních změn ve vašem životě.

Na svém Facebooku přidávám pozitivní afirmace každý den. Můžete si z nich vzít inspiraci.

Díky afirmacím přeměňujte své sny na skutečnost každý den.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.