Příběh malého chlapce o hledání pravdy

Příběh malého chlapce o hledání pravdy - Lenka Benešová

Byl jeden malý chlapec, který věřil tomu, co mu jeho rodiče říkali. Věřil úplně všemu a vůbec by ho nenapadlo, že by mohlo být něco jinak, nebo že by se jeho rodiče mohli mýlit.

Klučina rostl a zjišťoval, že je rozdíl v tom, co si myslí on, a v tom, o čem jsou přesvědčeni jeho rodiče.

Najednou si chlapec nevěděl rady. Kde je pravda? Co je to skutečné? Přece existuje jen jedna jediná pravda. Nebo je snad pravd víc? Každý má snad svoji pravdu? Jak to tedy je?” Pokládal si otázky a hledal odpovědi.

Maminka s tatínkem malého chlapce celý život poslouchali své rodiče. Dostali od nich vzorce, co se smí a nesmí dělat.Musíš být slušný. Musíš se omluvit. Nesmíš být drzý.” Říkali mu. Ale co to znamená? Nemít svůj názor?

Chlapec chtěl poznat, co je skutečné. Chtěl mít stejný pohled na věci jako rodiče, ale nebylo mu přitom dobře. Byl stísněný, smutný a vsazený do formy, která měla být pro každého stejná.

 Příběh malého chlapce o hledání pravdy - Lenka Benešová

On chtěl být ale sám sebou

Chtěl být sám sebou. Ne podle šablony. Ne podle ostatních jako ze škatulky. Ale svobodný, nadšený a šťastný.

Za několik let z klučiny vyrostl dospělý muž. Byl jako všichni ostatní, kromě jedné věci. Začal totiž ze svého myšlenkového softwaru vypouštět zastaralé programy, které vytvářely realitu, kterou nechtěl.

Uvědomil si, že co přijme jako svoji vnitřní pravdu, to vše pro něho pracuje a ovlivňuje svět kolem něj.

„Dobro dovnitř, dobro ven“

Je to stejné jako s jídlem. Co se stane ve vašem těle, když sníte chemikálie nebo čerstvé šťavnaté jablíčko? Obě látky tělo ovlivňují. Každé ale jinak. V prvním případě vás bolí břicho a ve druhém vám tělo poděkuje za zdravou dávku vitaminů.

Stejně jako s myšlenkovými vzorci a přesvědčeními. Vložené ovlivňuje výsledek. Myšlenkové programy radosti, tvořivosti a bezpečí opět plodí více radosti, tvořivost a bezpečí.

Mladý muž si uvědomil, že může své výchovné a myšlenkové vzorce sám upravit podle toho, jaký život si přeje.

Jeho aktivita a touha porozumět sám sobě mu umožnila žít svoji pravdu, být sám sebou a svobodně respektovat pravdu ostatních.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.