Příběh o dívce, která pomáhala hlavně ostatním

Příběh o dívce, která pomáhala hlavně ostatním - Lenka Benešová

Mladou dívku velice zasáhlo, že sousední země je plná odpadků a špíny. Ve svém volném čase se tam proto vypravila, aby lidem pomohla uklidit. Chtěla, aby bylo na světě mnohem lépe, čistěji a příjemněji.

Když přijela do sousední země, vydala se na místo, kde byl největší nepořádek. Po cestě uviděla starého muže a zeptala se: “Také jdete uklízet odpadky a nepořádek ve vaší zemi?”

Starý muž ji odpověděl: “Všichni v naší zemi dnes uklízí, protože tady chceme mít pořádek a čistotu. A odkud jsi ty, že jsem tě v naší zemi nikdy neviděl?”

“Jsem ze sousední země a přijela jsem vám na pomoc.“ odpověděla žena.

“A vy u vás nemáte žádné odpadky a nepořádek, že jedete uklízet až sem?” reagoval starý muž.

Chvíli bylo ticho. Žena najednou nevěděla co odpovědět. “No, já vlastně ani nevím.” zamyslela se. “Vždyť já se ani moc nezajímám, jak to u nás v zemi vypadá” nakonec odpověděla.

Staříkovi docházelo, že mladá dáma nemá uklizeno ani v sobě, natož ve svém okolí. Ptal se dál “A jak vy sama žijete? Jak jste se sebou spokojená?

Mladá žena si začala uvědomovat, že se stále snaží pomoci někomu druhému, ale ten, komu by měla pomoci nejvíce, a komu skoro vůbec nepomáhá, je ona sama.

Když si na otázky odpověděla, uvědomila si, že každý má zodpovědnost především sám za sebe a za své okolí.

Uklidit si u sebe doma, ve svém nitru, ve svém bytě, ve své zemi. Ne chtít dělat něco za druhé, co je jejich povinností, co se mají sami naučit.

Když pochopila, sbalila se a odjela pomáhat tam, kde je její místo, kde ona žije.

Poznala, že člověk si má udržovat čistotu především v sobě, kolem sebe a tam, kde je doma.

Nedělat hlavně pro ostatní, aby nakonec časem ztratila sílu postarat se sama o sebe a následně chtěla, aby se zas někdo staral o ni.

Uvědomění si zodpovědnosti za důsledky svého jednání vede k rozvoji a očištění se od nežádoucího nepořádku.

Zavádějte do svého života pořádek, řád a trvalou vnitřní i vnější čistotu.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.