Příběh o poklepání na správné místo

Příběh o poklepání na správné místo - Lenka Benešová

V malém útulném bytě bydlela milá žena. Žila sama a o své věci spojené s bydlením se vždy uměla dobře postarat.

Najednou zjistila, že ji přestal fungovat plynový kotel. Byla zvyklá si opravit leccos, a tak se pustila i do kotle. I když se snažila sebevíc, plynový kotel opravit neuměla.

Zhodnotila situaci a uznala, že je nezbytné si pozvat na opravu odborníka. Zavolala specialistu opraváře. Ten přišel, kotel si prohlídl, vzal kladivo, dvakrát poklepal na jedno místo a kotel naskočil. Začal opět plně fungovat.

Milá dáma byla šťastná, že je vše v pořádku. Když přišlo na úhradu služby, byla zděšena. “Tak vysokou sumu za poklepání kladivem?” vykřikla nahlas, když ji opravář naúčtoval víc jak dva tisíce korun.

“Vždyť jste tady byl jen chviličku, a klepl párkrát kladivem.” namítala žena.

Opravář nesměle podotkl: “Víc než čas si účtuji roky zkušeností, díky kterým vím rychle, na které místo přesně poklepat.”

Nezbývalo nic jiného než uznat, že zkušenosti a znalosti jsou především tím hlavním, z čeho se celková cena služby skládá.

I v našem životě nemusí ke změně trvat dlouhá cesta. Stačí jen “poklepat” na správné místo a život může plynout daleko lépe, radostněji a spokojeněji.

Dopřejte si chvilku času a zeptejte se

  • Na jaké “místo” ve svém životě potřebuji “zaklepat”, abych se cítil/a radostněji, spokojeněji, báječněji?”

Na jaké “místo” ve svém životě potřebuji “zaklepat”, abych se cítil/a radostněji, spokojeněji, báječněji?”

Tou správnou volbou mohou být pravidelné vycházky do přírody na čerstvý vzduch. Získáte víc energie, inspirace a celkové osvěžení organizmu.

Můžete si začít psát deník a každý den se zaměřovat se na to, co se vám podařilo. Nebo můžete zaklepat sousedce na dveře a společně si vypít bylinkový čaj a vzájemně se inspirovat.

Hledejte správná místa, kam zaklepat a přetvářejte své sny na skutečnost.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.