Velké tajemství ideálního dne

Velké tajemství ideálního dne - Lenka Benešová

Říká se, že děti žijí ideální život každý den. Děti ví, co je těší, a čemu se rádi věnují. Jak plyne čas, tak se z dětí stávají dospělí. A mnoho z nich dnes vůbec neví, co je baví.

Nedopusťte, aby se tohle stalo vám.

Už vás slyším říkat „nikdy si přeci nemůžu dělat, co chci“.

To jsou ale jen naše vlastní mantinely, kterým věříme, a která přijímáme jako směrodatná. Můžeme je měnit a upravovat.

Začněte s těmito otázkami

  • Co jste nejraději dělali jako děti?
  • Jakým aktivitám byste se chtěli věnovat?

Při plánování ideálního dne je důležité používat jen popis aktivit. Nepoužívejte slova jako „mám“ nebo „jsem“, ale „dělám“.

Představte si, že jste se do svého ideálního dne probudili s 10 auty, 5 domy, za týden jedete na dovolenou na Maledivy a jste nejlepší na světě v mluvení na veřejnosti. Ten největší oříšek je uvědomit si, co s tím vším budete v ideálním dni dělat.

Takže „jsem šťastná“ můžete rovnou škrtnout. Položte si otázku „Co dělám, když jsem šťastná? Podle čeho si ostatní můžou říct, že jsem šťastná?“

Odpověď by mohla být „Ve svém ideálním dni skáču na trampolíně, protože při tom jsem šťastná.

Myslím, že chápete základní myšlenku. Vy jste šťastní, zdraví, bohatí a máte spoustu přátel již v tom okamžiku, kdy se ráno probudíte. Otázka je, co s tím budete dělat.

Je potřeba to dělat

To co si uvědomíte, že je potřeba dělat, to dělejte. Zní to jednoduše? Je to jednoduché! Tak proč je scénář většiny lidí „to nejde, bude trvat dlouho, to nezvládnu“?

Začít aktivity pravidelně dělat totiž vyžaduje vytrvalost a odhodlání. Proto dnes začněte vaším prvním krokem a naplánujte si svůj jedinečný ideální den co nejdříve.

Rozhodněte se pro svůj ideální život právě teď.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.