Změňte svůj život a začněte dělat to, co vás baví

Změňte svůj život a začněte dělat to, co vás baví - Lenka Benešová

Víte, co vás baví, ale nemáte na to čas, peníze, ani podporu ostatních? Chcete dělat své poslání, které vás bude zároveň i živit? Chcete být sami sobě šéfem a žít podle vlastních představ?

Inspirujte se tím, co funguje

Zlepšujte se v tom, co vám jde nejlíp. Nikdo z nás není supergénius. Po malých krůčcích se však lze dostat i k takovým cílům, o kterých se vám ani vašemu okolí nesnilo. Každý den zvládněte jeden krok směrem k vašemu cíli. Co bude potřeba udělat dál se postupně ukáže. Stačí udělat každý den „něco“, co vás posune.

Udělejte si na sebe a zásadní aktivity čas. Přestaňte se dívat na televizi a naučte se odmítat takové činnosti, které jsou plýtváním vašeho času. Bezbřehé tlachání vyměňte za rozvíjení vašich životních plánů.

Dejte sami sobě závazek a řekněte o tom, co chcete udělat, někomu z vaší rodiny nebo okolí. Motivace vás bude udržovat v aktivní hladině výkonnosti a nedovolíte sami sobě jen tak přestat.

Obklopujte se lidmi, kteří vám věří. Neplýtvejte energií na vysvětlování své vize a záměrům tomu, kdo vás zdržuje, předhazuje překážky a má jiné přesvědčení. Najděte si skupinu přátel se stejnými zájmy a cíli. Navzájem se můžete podporovat a motivovat.

Vytvářejte si nadšení. Mocná vnitřní energie vám umožní rychleji překonávat náročné překážky. Vaše vášeň a zapálení pro věc se stane hnacím motorem a práce vám půjde daleko lépe a svižněji. Můžete si napsat, proč jste se rozhodli vydat na dobrodružnou cestu, abyste měli svůj záměr stále na očích.

I když se všechno nepovede napoprvé, věřte své vizi a vytrvejte. I ti nejúspěšnější se museli potýkat s nezdary. Kdo znovu vstane a pustí se do práce s novým nasazením, se do cíle dříve nebo později dostane.

Přizpůsobte se změnám a novým podmínkám. Je důležité přestat lpět na tom, co fungovalo kdysi. S novým dnem vznikají nové možnosti, příležitosti a podmínky. Vytvářejte si takové okolnosti, které vám vyhovují a podporují vás.

S výhledem do budoucnosti tvořte to, co chcete prožívat a věřte, že je to možné.

Proměňujte už teď své sny na realitu.

Vaše Lenka

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál :)
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
About The Author

Lenka Benešová

Díky svým profesionálním zkušenostem a práci s klienty umožňuji lidem projevovat svůj jedinečný potenciál a žít spojenější život. Píšu o tom, co mám sama vyzkoušené a vím, že opravdu funguje.